مرکز بهداشت شهرستان بروجن
۱۳۹۹ چهارشنبه ۲ مهر
1394/10/26
جلسه كارگروه سلامت شهرستان بروجن
در تاريخ 17/9/94 سومين جلسه كارگروه سلامت شهرستان بروجن با حضور كليه اعضاء و به رياست فرماندار محترم شهرستان تشكيل گرديد .
در ابتداي اين جلسه فرماندار شهرستان ضمن عرض تسليت ايام سوگواري رحلت پيامبر اعظم(ص) و شهادت امام حسن مجتبي(ع) و امام رضا(ع) به نقش و اهميت اين كارگروه در دستيابي به برنامه هاي جامع و بلند مدت در توسعه و پيشرفت شهرستان مطالبي را اظهار داشتند و از هر كدام از اعضاء خواستند گزارشي از اقدامات انجام شده در خصوص مصوبات جلسه قبل و مرتبط با سلامت جامعه را بيان كنند.
سپس آقاي مهندس كرمي توضيحات مبسوطي پيرامون برنامه تحول سلامت در حوزه بهداشت و اقدامات انجام شده در شهرستان بروجن بيان كردند و بر اهميت برنامه جامع كشوري پيشگيري و كنترل بيماريهاي قلبي، عروقي تأكيد و مشاركت بين بخشي براي دستيابي به اهداف اين برنامه را خواستار شدند و همچنين از پيگيري فرمانداري و كليه اعضا در مورد مصوبات كارگروه سلامت تقدير و تشكر نمودند.
سرپرست شبكه بهداشت و درمان همچنين به شيوع بيماري آنفلوآنزاي خوكي در كشور و شهرستان اشاره كرده و اظهار داشتند كه آموزش و رعايت بهداشت فردي و مراجعه به موقع به مراكز بهداشتي درماني و پزشك از مهمترين عوامل كنترل و پيشگيري از ابتلا به بيماري آنفلوآنزا ميباشند.وي همچنين با توجه به 12 لغايت 18 آذرماه بعنوان هفته اطلاع رساني ايدز مطالبي در اين خصوص بيان كردند.
مهمترين مصوبات جلسه :
1- اداره محيط زيست شهرستان موظف شد در خصوص رفع مشكل فاضلاب شهرك صنعتي كه مشكلات عديده اي را ايجاد و شكايت مردمي را در پي داشته از طريق شركت شهرك هاي صنعتي استان پيگيري نمايد.
2- در مورد امحاء بهداشتي زباله هاي عفوني مطب هاي پزشكان مصوب گرديد كميته اي متشكل از نظام پزشكي، محيط زيست، شبكه بهداشت و شهرداري تشكيل و موارد مربوطه را پيگيري نمايند.
3- با توجه به توزيع شير در واحدهاي غير مجاز مقرر گرديد پس از آگاهي رساني به مردم بازديد هاي مشتركي در سطح شهرستان صورت پذيرد و با متخلفين برخورد قانوني به عمل آيد.
4- مقرر گرديد از توزيع مرغ هاي بالاي 1800 گرم جلوگيري شده و دامپزشكي شهرستان نسبت به آموزش به متصديان مربوطه و آگاهي رساني به مردم از طرق مختلف مانند نصب پوستر و بنر در مكان هاي مناسب اقدام نمايد.

لازم به ذكر است ادارات اعضاي كارگروه سلامت و امنيت غذايي عبارتند از : فرمانداري، شبكه بهداشت و درمان، شهرداري ها، بخشداري ها، شبكه دامپزشكي، حفاظت محيط زيست، آب و فاضلاب شهري و روستايي، صنعت معدن و تجارت، تعاون روستايي، جهاد كشاورزي، نيروي انتظامي و
همچنين در اين جلسه آمار اتلاف سگ هاي ولگرد276 قلاده اعلام شد كه توسط شهرداري هاي شهرهاي بروجن، نقنه، فرادنبه و گندمان انجام شده بود.
تعداد بازدید:
25
نویسنده:
منبع:
آدرس : بروجن ،ابتداي جاده سياسرد ،شبكه بهداشت شهرستان بروجن
كدپستي : 8871683517                 تلفن :34259000-038
دور نگار :  34245617-038
تاریخ بروز رسانی 1399/07/02
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-