مرکز بهداشت شهرستان بروجن
۱۳۹۹ چهارشنبه ۲ مهر
1395/09/29
سومين كارگروه سلامت و امنيت غذايي

بسمه تعالي

سومين كارگروه سلامت و امنيت غذايي در فرمانداري تشكيل گرديد در ابتداي جلسه فرماندار محترم هفته وحدت و تولد حضرت محمد (ص) را تبريك و به مدعوين خوش آمد گفت.

در ادامه آقاي مهندس كرمي(سرپرست شبكه) در خصوص بيماري ايدز و راههاي انتقال آن مطالب مبسوطي ارائه نموده و مورد اهميت جمع آوري و دفع بهداشتي زباله هاي عفوني تاكيد كردند.پس از بحث و تبادل نظر تصميماتي به شرح زير اتخاذ گرديد:

1-مقرر گرديد طرح جمع آوري ، بي خطر سازي و دفن بهداشتي زباله هاي عفوني مطب ها ، درمانگاهها ،آزمايشگاه و  با همكاري شهرداري بروجن و نظام پزشكي و بيمارستان اجرائي گردد.

2-طرح زنده گيري سگهاي ولگرد توسط شهرداري بروجن در حال پيگيري مي باشد.مقرر گرديد كليه شهرداريها و بخشداري ها در اين خصوص با شهرداري بروجن تفاهم نامه امضاء كنند .ضمنا" بخشداري گندمان جهت واكسيناسيون دامها و سگ ها در روستاي كنارك پيگيري نمايند.

3-در خصوص شناسايي،مراقبت و پيشگيري از بيماري ايدز ضمن هماهنگي با شبكه بهداشت و درمان و ادارات عضو كارگروه نسبت به برگزاري كلاسهاي آموزشي و اطلاع رساني اقدام نمايند.

4-مجددا" در خصوص صرفه جويي در مصرف آب  و فرهنگ سازي در مرد استفاده بهينه از منابع آب تاكيد گرديد.

5-در خصوص ممنوعيت استعمال دخانيات و مصاديق تبليغ كالاي دخاني توضيحات لازم ارائه و مقرر گرديد كليه ادارات در اين خصوص اطلاع رساني كنند.

6-سامانه 190 در خصوص شكايات مردمي از تخلفات بهداشتي مجددا" به كليه اعضاء معرفي و مقرر گرديد در اين خصوص همكاريهاي لازم معمول گردد.

7-موضوع لزوم انتقال بنگاههاي دامي از مبادي ورودي شهر بروجن مطرح و مقرر گرديد اين مهم در جلسه مسئولين شهرستان و در حضور معاونت محترم عمراني استان مطرح و تصميمات لازم اتخاذ گردد.

8-با توجه به لزوم سرشماري و تكميل پرونده الكترونيك خانوار مقرر گرديد نيروي انتظامي جهت تامين امنيت نيروهاي بهداشتي در هنگام سرشماري همكاري نمايد.

9-موضوع فاضلاب ناحيه صنعتي بروجن مطرح و با توجه به همكاري هيئت مديره در مورد مهندسي مجدد ، درختكاري ، ايجاد فضاي و پر كردن چاله ها از آقاي مهندس كيهاني و همكاران تقدير و تشكر گرديد. ضمنا" مقرر گرديد هيئت مديره جهت دفع بهداشتي زباله هاي شهرك صنعتي با شهرداري بروجن هماهنگ نمايند.

10-بحث برنامه خود مراقبتي مطرح و مقرر گرديد كليه ادارات دولتي در اسرع وقت ضمن تعيين اعضا شوراي ارتقا سلامت ،برنامه عملياتي خود را طبق مكاتبات قبلي تهيه و به شبكه بهداشت و درمان ارسال نمايند.(لازم به ذكر است ادارات و ارگانهاي زير برنامه عملياتي را تهيه و ارسال كرده اند:شوراي اسلامي نقنه و دهنو-زندان-آموزش و پروش بلداجي-امور مالياتي برجن-بخشداري گندمان-شهرداري سفيد دشت و فرادنبه)

11-با توجه به مشكلات محل دفع زباله بلداجي مقرر گرديد بخشداري بلداجي در اسرع وقت جلسه با حضور اعضاي كارگروه پسماند برگزار و نتيجه در جلسه بعدي كارگروه سلامت مطرح شود.

در پايان جلسه كليپ مربوط به طرح تحول سلامت و فعاليت هاي شبكه بهداشت و درمان نمايش داده شد.

 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید:
63
نویسنده:
محسن سيدين بروجني
منبع:
روابط عمومي شبكه بهداشت و درمان شهرستان بروجن
آدرس : بروجن ،ابتداي جاده سياسرد ،شبكه بهداشت شهرستان بروجن
كدپستي : 8871683517                 تلفن :34259000-038
دور نگار :  34245617-038
تاریخ بروز رسانی 1399/07/02
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-