مرکز بهداشت شهرستان بروجن
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۷ تير
1397/10/06
كارگروه سلامت و امنيت غذايي شهرستان بروجن

در ابتداي اين جلسه مهندس كرمي ضمن عرض خير مقدم و تشكر از حضور كليه اعضاء در گزارشي به نقش بيماريهاي غير واگير مانند فشار خون بالا در تامين سلامت و افزايش طول عمر افراد اشاره و درخواست كرد آموزش و اطلاع رساني از سطح خانواده و محيط كار شرروع شود و تا بتوانيم با مشاركت و همكاري يكديگر مردم را ازاين موضوع آگاه سازيم .

سرپرست شبكه در ادامه اعلام كرد نيمي از افراد بالاي 55 سال فشار خون داشته و از اين تعداد 5/6 ميليون نفر از بيماري خود بي خبر هستند و 50 درصد افراد مطلع نيز آدنبال درمان خود رفتند و 26 درصد آنان نيز فشار خون خود را كنترل كردند .

وي در ادامه اعلام كرد 64 هزار مرگ بر اثر فشار خون بالا در سال 1395 در كشور اتفاق افتاده اين آمار نشان ميدهد تلفات مرگ و مير بيماريهاي غير واگير بيشتر از حوادث طبيعي ماند زلزله و سيل ميباشد و بايد اين زنگ خطر را به صدا در آوريم و مردم را از خطري كه در كمين آنان ميباشد آگاه كنيم .

به گفته آقاي مهندس كرمي اضافه وزن، چربي خون نيمي از مردم ايران را گرفتار خود كرده و بايستي مردم را تشويق كنيم به ورزش، عدم استعمال دخانيات و استفاده ز تغذيه سالم تا بتوانيم در آينده جامعه اي سالم و با نشاط داشته باشيم.

بعد از صحبتهاي مقدماتي سرپرست شبكه كارگروه وارد دستور جلسه خود و پيگيري مصوبات جلسه قبل شد و سركار خانم دكتر شيراني موضوع سگ هاي ولگرد با توجه به زياد بودن جمعيت آنها و رعب و وحشتي كه براي خانواده ها و كودكان ايجاد شده را مطرح و اظهار داشت چاره اي اساسي و عملياتي براي اين معظل انديشه شود چرا كه به جز مشكلات اجتماعي كه بسيار مهم و حساس ميباشد هزينه درمان و اثرات منفي روحي و رواني كه يك خانواده با ديدن فرد يا يكي از اعضاي خانواده خود كه دچار حيوان گزيدگي شده است دارد جبران ناپذير خواهد بود وي همچنين به مشكلات اساسي تصفيه خانه هاي شهرهاي بلداجي وگندمان اشاره كرده و به آسيب هايي كه به سلامت مردم و محيط زيست ميرسد هشدار داد.

معاونت بهداشتي شبكه به برخورد قانوني با متخلفين در سفره خانه هاي سنتي و ديگر اماكن عمومي كه نسبت به توزيع قليان اقدام ميكنند تاكيد داشته و اظهار داشت انتظار همكاري نيروي انتظامي و برخورد جدي تر از مقامات قضايي در اين مورد خاص داريم. از ديگر موارد مطرح شده در اين جلسه به پيش بيني حفاظ و ايجاد شرايط بهسازي براي  چاههاي  آب  سفيددشت و معتمدي در بروجن كه به منظور استفاده خانگي ميباشد .

 
 
 
 
تعداد بازدید:
16
نویسنده:
محسن سيدين بروجني
منبع:
روابط عمومي شبكه بهداشت و درمان شهرستان بروجن
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : بروجن ،ابتداي جاده سياسرد ،شبكه بهداشت شهرستان بروجن
كدپستي : 8871683517                 تلفن :34259000-038
دور نگار :  34245617-038
تاریخ بروز رسانی 1399/04/17
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal