مرکز بهداشت شهرستان بروجن
۱۳۹۹ شنبه ۲۱ تير
1397/10/20
كميته كيفي سازي مدارس مروج سلامت شهرستان بروجن تصويب كرد

مديران آموزش و پرورش مناطق بروجن، بلداجي و گندمان و همچنين مسئولين شبكه بهداشت و درمان شهرستان بروجن در جلسه اي كه بمنظور تجليل و تقدير از مديران و مربيان مدارس مجري مروج سلامت در جلسه اي كه بهمين منظور و در محل دفتر رياست شبكه تشكيل شده بودندتصميم گرفتند با برگزاري همايشي از زحمات و تلاشهاي صورت گرفته در اين راستا و نيز بمنظور تشويق و ترغيب ديگر همكاران قدرداني شايسته اي بعمل آيد.

لازم به ذكر است طرح مدارس مروج سلامت در ابتدا از سال2001 ميلادي توسط سازمان جهاني بهداشت در تعاملي چندجانبه با دست اندركاران بين المللي ذينفع برنامه مراقبت مدرسه محور را با هدف روز آمد نمودن اطلاعات سلامت در دانش آموزان، والدين و كاركنان مدارس آغاز نمود. در سال 2005 ميلادي نشست مشورتي در مورد مدارس مروج سلامت در منطقه مديترانه شرقي برگزار گرديد و كارشناسان حوزه سلامت مدارس و ساير مديران مرتبط با تبادل تجربيات خود در مورد ارتقاي سلامت در مدارس در بين كشورها و دستيابي به بهترين رويكرد در زمينه طراحي شبكه مدارس مروج سلامت بحث و تبادل نظر نمودند و بعنوان نمونه يمي از مهمترين ابعادي كه در اين اجلاس مورد بحث و گفتگو قرار گرفت " آموزش سلامت در مدارس " بود. از سال 1384 اين برنامه در كشور با همكاري وزارت بهداشت و درمان با وزارت آموزش و پرورش با هدف ترويج و استقرار مفاهيم ارتقاي سلامت در بين دانش آموزان مدارس كشور آغاز شده و هم اكنون طي تفاهم نامه اي  روند توسعه آن شتاب بيشتري به خود گرفته است.

در شهرستان بروجن نيز در حال حاضر 56 آموزشگاه مجري برنامه هاي مدارس مروج سلامت در كليه مقاطع تحصيلي بويژه ابتدايي هستند كه تعداد 130 نفر از مديران و مربيان آموزشگاهها و مراقبين سلامت در اجراي هر چه بهتر آن همكاري و درگير مي باشند

 
 
 
 
تعداد بازدید:
16
نویسنده:
محسن سيدين بروجني
منبع:
روابط عمومي شبكه بهداشت و درمان شهرستان بروجن
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : بروجن ،ابتداي جاده سياسرد ،شبكه بهداشت شهرستان بروجن
كدپستي : 8871683517                 تلفن :34259000-038
دور نگار :  34245617-038
تاریخ بروز رسانی 1399/04/21
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal