مرکز بهداشت شهرستان بروجن
۱۳۹۶ جمعه ۲۹ دي
1391/08/10
ارائه خدمات روان شناختی و حمایتی به بازماندگان حادثه اتوبوس دانش آموزش بروجنی
به گزارش دفتر وب دا شهركرد- کارشناس مسئول تیم حمایت روانی و اجتماعی در بلایا و واحد سلامت روان مرکز بهداشت چهارمحال وبختیاری از ارائه خدمات روان شناختی و حمایتی به بازماندگان حادثه اتوبوس دانش آموزش دبیرستان دخترانه پاسداران عفت بروجن از تاریخ ششم تا دهم آبان ماه خبر داد.
مصطفی شاکری اظهار داشت: این خدمات توسط ۸ تیم متشکل از ۶ روانشناس، ۲ روانپزشک و یک مددکار اجتماعی برای ۹ گروه ۱۰ تا ۱۵ نفره از دانش آموزان به مدت ۴ روز متوالی ارائه می گردد.
وی هدف از برگزاری این نشست ها را پیشگیری از اختلالات بعد از استرس و بحران عنوان کرد و افزود: پس از غربالگری کل دانش آموزان مدرسه ، دانش آموزانی که نیازمند دریافت خدمات مشاوره ای و درمانی هستند خدماتی همچون، ارائه مشاوره های روانشناختی و حمایتی، بازگویی واقعه ، راهکارهای مقابله با مشکلات برانگیختگی و معضلات اجتنابی را دریافت می نمایند.
وی با بیان اینکه تاکنون دانش آموزان از اجرای این برنامه اعلام رضایت نموده و به نتایج مطلوبی جهت بهبود و ضعیت روحی و روانی دانش آموزان رسیده اند افزود: در صورت توافق و انجام هماهنگی های لازم با اداره کل آموزش و پرورش استان این برنامه جهت معلمان و دیگر پرسنل مدرسه نیز اجرا خواهد شد.
تعداد بازدید:
27
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
Powered by DorsaPortal