مرکز بهداشت شهرستان بروجن
۱۳۹۹ چهارشنبه ۲ مهر
1391/08/10
ارائه خدمات روان شناختی و حمایتی به بازماندگان حادثه اتوبوس دانش آموزش بروجنی
به گزارش دفتر وب دا شهركرد- کارشناس مسئول تیم حمایت روانی و اجتماعی در بلایا و واحد سلامت روان مرکز بهداشت چهارمحال وبختیاری از ارائه خدمات روان شناختی و حمایتی به بازماندگان حادثه اتوبوس دانش آموزش دبیرستان دخترانه پاسداران عفت بروجن از تاریخ ششم تا دهم آبان ماه خبر داد.
مصطفی شاکری اظهار داشت: این خدمات توسط ۸ تیم متشکل از ۶ روانشناس، ۲ روانپزشک و یک مددکار اجتماعی برای ۹ گروه ۱۰ تا ۱۵ نفره از دانش آموزان به مدت ۴ روز متوالی ارائه می گردد.
وی هدف از برگزاری این نشست ها را پیشگیری از اختلالات بعد از استرس و بحران عنوان کرد و افزود: پس از غربالگری کل دانش آموزان مدرسه ، دانش آموزانی که نیازمند دریافت خدمات مشاوره ای و درمانی هستند خدماتی همچون، ارائه مشاوره های روانشناختی و حمایتی، بازگویی واقعه ، راهکارهای مقابله با مشکلات برانگیختگی و معضلات اجتنابی را دریافت می نمایند.
وی با بیان اینکه تاکنون دانش آموزان از اجرای این برنامه اعلام رضایت نموده و به نتایج مطلوبی جهت بهبود و ضعیت روحی و روانی دانش آموزان رسیده اند افزود: در صورت توافق و انجام هماهنگی های لازم با اداره کل آموزش و پرورش استان این برنامه جهت معلمان و دیگر پرسنل مدرسه نیز اجرا خواهد شد.
تعداد بازدید:
28
نویسنده:
منبع:
آدرس : بروجن ،ابتداي جاده سياسرد ،شبكه بهداشت شهرستان بروجن
كدپستي : 8871683517                 تلفن :34259000-038
دور نگار :  34245617-038
تاریخ بروز رسانی 1399/07/02
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-