مرکز بهداشت شهرستان بروجن
۱۳۹۹ شنبه ۲۱ تير
1393/10/21
تشكيل سومين كارگروه سلامت و امنيت غذايي در شهرستان بروجن
سومين كار گروه سلامت و امنيت غذائي شهرستان بروجن در سالجاري در محل فرمانداري بروجن تشكيل گرديد .
• درابتداي جلسه جناب آقاي فرماندار ضمن خيرمقدم به مدعوين در خصوص اهميت مسائل بهداشتي خصوصا"همكاريهاي بين بخشي و كنترل و نظارت هر چه دقيقتر بر وضعيت بهداشتي اصناف خصوصا" در مبادي ورودي و خروجي شهر تأكيد كرد و در ادامه جلسه آقاي مهندس كرمي در خصوص اهميت مسائل بهداشتي و لزوم مشاركت ساير ادارات در مبحث مسائل بهداشتي سخنان مبسوطي ارائه نمودند در ادامه پس از بحث و تبادل نظر پيرامون دستور جلسه قبل و دستور كار جلسه امروز تصميماتي به شرح زير اتخاذ گرديد :
1- آمار اتلاف سگهاي ولگرد در شهرها در 9 ماهه اول سالجاري :
الف – شهرداري بروجن 127 قلاده
ب- شهرداري سفيددشت 97 قلاده
ج- شهرداري نقنه 53 قلاده
د - شهرداري فرادنبه 92 قلاده
د - شهرداري بلداجي 83 قلاده
د - شهرداري گندمان 64 قلاده
ضمنا" مقرر گرديد جهت تسهيل در امر اتلاف در روستاها از طريق فرمانداري در خصوص جذب اعتبارات پيگيري شود و منبعد جهت دفن بهداشتي اجساد سگهاي معدوم شده با اداره محيط زيست نيز هماهنگي لازم بعمل آيد .
2- مقرر گرديد فرمانداري جلسه اي با حضور شهرداريها – اداره راه و محيط زيست در خصوص چگونگي جمع آوري زباله ها و نخاله از مبادي ورودي شهرها و جاده ها برگزار نمايد .
3-مقرر گرديد توليد كنندگان نام بسته بندي نسبت به اخذ مجوز از واحد بهداشت محيط مراكز بهداشتي درماني تابعه اقدام و پس از گرفتن شناسه بهداشت نسبت به توزيع نان بسته بندي با درج شناسه و ديگر مشخصات اقدام نمايند و همچنين ادارات شبكه بهداشت – اتاق اصناف – صنعت معدن و تجارت نسبت به بازديدهاي مشترك برنامه ريزي و نتايج آنرا در كار گروه مطرح نمايند . مسئوليت بازديدهاي مشترك با اداره صنعت معدن و تجارت است .
4- طرح اجرايي پزشك خانواده در شهرهاي زير بيست هزار نفر به صورت كامل توجيه گرديد و مقرر شد از طريق بخشداريها و دهياريها و شوراهاي اسلامي و ائمه جمعه نسبت به توجيه مردم و كمك در اجراي طرح مساعدت بعمل آيد .
5- در خصوص مسائل بهداشتي امامزاده حمزه علي مقرر گرديد :الف – به هنگام جابجائي بازارچه امامزاده و احداث سرويسهاي بهداشتي از نظرات كارشناسي همكاران بهداشت محيط نيز استفاده گردد .
ب – مقرر گرديد جهت پيگيري و برنامه ريزي مسائل بهداشتي امامزاده حمزه علي جلسه اي در بخشداري بلداجي و با حضور كليه دست اندر كاران حداكثر لغايت يكم بهمن ماه برگزار گردد .
6- مقرر گرديد اداره محيط زيست شهرستان بروجن گزارشي از وضعيت الودگي هاي مناطق صنعتي اطراف سفيددشت تهيه و به كار گروه ارسال نمايد
تعداد بازدید:
8
نویسنده:
منبع:
روابط عمومي شبكه
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : بروجن ،ابتداي جاده سياسرد ،شبكه بهداشت شهرستان بروجن
كدپستي : 8871683517                 تلفن :34259000-038
دور نگار :  34245617-038
تاریخ بروز رسانی 1399/04/21
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal